Užkirskime kelią žalai rankoms ir nagams

04/06/2018

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti patys siekiant padėti užkirst kelią žalai rankoms ir nagams, kurią sukelia chemoterapija:

Namų ruošos darbus atlikite su guminėmis pirštinėmis. Jei plaunate indus ir naudojate įvairius cheminius valiklius, nepamirškite užsidėti guminių pirštinių. Jos pasaugos ne tik nagus, bet ir odą. Valymui skirti gaminiai gali sudirginti odą ir nagus ir pabloginti jų būklę. Taip pat nepamirškite pirštinių eidami į sodą ar daržą.

Dulkės, vėjas, įvairios cheminės medžiagos bei dažnas plovimas dirgina odą. Tinkamai neprižiūrima oda išsausėja, skilinėja, šiurkštėja, trūkinėja - nyksta natūralūs riebalai ir lipidai bei rišamosios odos medžiagos, dėl to sumažėja odos apsauginis barjeras. O augantis neigiamas buityje naudojamų cheminių medžiagų poveikis žmogaus organizmui kasmet sukelia vis daugiau odos ir alerginių ligų.

Didžiausi odos priešai

Vis dėlto dažniausiai odos uždegimą sukelia išorės veiksniai - kontaktas su dirgikliais ir toksiškai veikiančiais veiksniais bei kontaktas su alergenais. Odos pažeidimus gali sukelti rūgštys, šarmai, tirpikliai, alkoholiai, dažnai pasitaikantys kasdieniniame žmogaus gyvenime. Agresyvūs detergentai pašalina apsauginį riebalinį odos sluoksnį, pagreitina vandens praradimą per odą ir intensyvina išorės dirgiklių patekimą į odą. Šie procesai skatina odos uždegimo vystymąsi.